חנה זק ז"ל

נולדתי בשנת 1930 בתל אביב. אחרי בית ספר עממי למדתי בגמנסיה "הרצליה". באמצע השנה האחרונה 1948, גויסנו במסגרת ההכשרה לפלי"ם, ואחר כך עברנו לחיל הים. בעלי, שהיה מפקד היחידה בפלי"ם, נשלח לקרבות בירושלים. הוא חזר להכשרה ומאז אנחנו יחד.

אחרי מלחמת השחרור למדתי מיקרוביולוגיה באוניברסיטה העברית, ובעלי למד גיאולוגיה. לאחר סיום הלימודים עבדתי במשך כל חיי במכון לביקורת של חומרי רפואה במשרד הבריאות, הקמתי שם את המעבדה המיקרוביולוגית, וניהלתי אותה עד שפרשתי לגמלאות.

.

עוד מימי ילדותי אהבתי לרקום ולסרוג. בתנועות הנוער רקמנו חולצות  "רוסיות" ו"תימניות", והייתי רוקמת מפות לאימא לימי ההולדת. תמיד התעניינתי באומנויות עממיות. במהלך חיי נסעתי לחוץ לארץ, ותמיד חיפשתי שם עבודות עממיות. לפעמים רכשתי רקמות והבאתי לקבוצה של מגינה. התחלתי לרקום אצל מגינה בשנת 1981, קבוצת הרוקמות היתה יוצאת מהכלל מבחינה חברתית ואנושית, הבנות היו מפרגנות אחת לשניה  והיתה עזרה הדדית וחברות.  

אהבתי את הגיוון של רקמות העמים השונים והתרבויות השונות. נהניתי מהסיפורים האישיים של החברות בקבוצה, ושמחתי לארח אותן בביתי מספר פעמים בסוף השנה. כל זה קיים בזכות הידע העצום של מגינה ברקמה, האוירה הנעימה בביתה, הקשר העמוק עם הרוקמות, וסבלנותה הרבה ללמד אותנו שוב ושוב, ועל כך נתונה לה תודתי..

כובע
כובע
אדום
אדום
רקמה יפנית
רקמה יפנית
חולצה צבעונית
חולצה צבעונית

סוזאני
סוזאני